Egyre több szabadtéri tűz van
2026. június 25. 13:09
A nagy hőség miatt egyre több a szabadtéri tűz, köztük a mezőgazdasági munkákkal összefüggő tűzesetek.
Harmincegy hektáron tarló, négy hektáron pedig gabonatábla égett le szerda délután Ádánd és Nagyberény között. A siófoki, a balatonfűzfői és a sárbogárdi hivatásos tűzoltók összesen hét vízsugárral fékezték meg a lángokat, a munkálatokat egy veszprémi, egy siófoki és egy sárbogárdi vízszállító jármű is segítette. A területet pedig egy munkagép körbetárcsázta, megakadályozva a lángok továbbterjedését. A tűz oltását a Somogy vármegyei katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányította.
Harmincöt hektáron tarló égett le szerda délután Felsőmocsolád külterületén, a Kossuth Lajos utca közelében. A tűz egy közeli erdőt és a még le nem aratott gabonatáblát veszélyeztette. A kaposvári hivatásos tűzoltók több vízsugárral oltották el a lángokat.
Fotó: Somogy VMKI